WhatsApp API FAQ

WhatsApp API FAQ

WhatsApp API FAQ

Başka bir uygulamadan WhatsApp’a nasıl bağlantı verilir

iPhone uygulamalarınızın WhatsApp ile etkileşime geçmesini sağlamanın birçok yöntemi vardır: Evrensel bağlantılar (Universal link’ler),özel URL bağlantıları, paylaşım eklentisi (share extension) ve Document Interaction API’lar.


Evrensel bağlantılar

Evrensel bağlantılar, WhatsApp hesabınıza bağlantı vermek için en çok tercih edilen yöntemdir.


https://wa.me/ bağlantı formatını kullanın. Bu bağlantıdaki değişkeni, uluslararası formatta yazılmış eksiksiz bir telefon numarasını gösterir. Telefon numarasını uluslararası formatta eklerken herhangi bir köşeli parantez, çizgi, artı simgesi veya numaranın önüne sıfır rakamı koymayın.


Örnekler:


Kullanın: https://wa.me/905551234567


Kullanmayın: https://wa.me/+90-(555)1234567


Evrensel bağlantılar, sohbet penceresinin metin alanında otomatik olarak gösterilecek, önceden doldurulmuş mesajlar da içerebilir. https://wa.me/whatsappptelefonnumarası/?text=urlkodlumetin bağlantı formatını kullanın. Bu bağlantıdaki whatsappptelefonnumarası değişkeni uluslararası formatta yazılmış eksiksiz bir telefon numarasını, URLkodlumetin değişkeni ise önceden doldurulmuş URL kodlu mesajı gösterir.


Örnek: https://wa.me/905551234567?text=Satmayı%20düşündüğünüz%20arabayla%20ilgili%20soru%20sormak%20istemiştim


Sadece önceden doldurulmuş bir mesajla bağlantı oluşturmak için https://wa.me/?text=urlkodlumetin bağlantı formatını kullanın.


Örnek: https://wa.me/?text=Kiraladığınız%20daireyle%20ilgili%20soru%20sormak%20istemiştim`